Tehtud tööd

Telekommunikatsioonivõrgud

Connecto hooldab Telia andmeside välisvõrke Põhja-, Lääne- ja Kesk-Eestis. Hooldustööde leping hõlmab lisaks väikesemahulisi ehitustöid ja kliendiliitumiste ehitamist. 2015.a alustas Telia suremahulise PON võrkude ehitusega. Projekti käigus asendati vaskvõrk fiiberoplise võrguga ja rajatakse fiiberoptilist võrku uutes arenduspiirkondades. Connecto on selle projekti raames ehitanud valmis fiiberoptilise võrgu üle 6000 aadressini. Paralleelselt on Telia internetikiiruse tõstmise eesmärgil kaasajastanud vaskkaablitel baseeruvat võrku. Selle projekti käigus on Conncto paigaldanud keskmiselt 25 akiivkappi aastas ja splittinud sinna juurde kuuluva vaskkaablivõrgu. Connecto panustab ka Telia fiiberoptilise magistraalvõrgu ehitusse. 2021.a. rajas Connecto ca 30 km fiiberoptilise kaablitrassi Jõhvist Narva. 

 

Connecto on olnud ELA SA pikaajaline ehitus- ja hoolduspartner. Meie hallata ja hooldada on üle 6000 km ELA SA Microdukt süsteemil baseeruvat fiiberoptilist andmeside võrku üle Eesti tervikuna. Suur osa,  2700 km sellest võrgust, on Connecto poolt projekteeritud ja ehitatud. 2021. aastal alustas ELA SA viimase miili võrkude rajamist. Connecto on ehitanud ja projekteerinud antud projekti raames fiiberotilise kaabli 1000 aadressini Harju-, Rapla- ja Pärnumaal. Juurdepääsuvõrk on samuti Connecto hallata ja hooldada. Lisaks oleme ELA SA partnerid mobiilside mastide asukohtade valikul ning mastide ja sinna juurde kuuluva taristu haldusel ja hooldusel.

 

Alates 2019. aastast oleme teostanud Enefit Connectile fiiberoptilise võrgu ehitamise töid ja oleme loonud  liitumisvõimaluse üle 3000 aadressile-Harjumaal, Viljandimaal, Pärnumaal, Raplamaal, Järvamaal, Saaremaal ja Ida-Virumaal. Projekti käigus on loodud klientidele  turutõrke piirkondades liitumisvõimalus kiire internetiga. 

 

2019-2022 Koostöös Mipro Oy-ga oleme andnud panuse Lääne-Harju raudteeliinide liiklusjuhtimissüsteemi moderniseerimisse. Projekti raames oleme välja ehitanud Klooga ja Keila raudteejaamade signalisatsiooni- ja turvangusüsteemid, paigaldanud Klooga, Kulna, Klooga-Ranna ja Niitvälja ülesõitude signalisatsiooniseadmed, oleme paigaldanud fiiberoptilised kaablid Keila -Klooga, Klooga- Paldiski ja Keila- Vasalemma-Riisipere trassidel. Alates aastast 2020 on Connecto Eesti Raudteele üle kogu Eesti taristuüleseks kaablivõrkude hoolduse ja avaritööde partneriks.