Sopi-Tootsi taastuvenergia tootmisala sai nurgakivi

AS Connecto Eesti koostöös Nordecon Betoon OÜ ja Verston OÜ-ga ehitab Pärnumaal Enefit Greenile Baltikumi kaasaegseimat Sopi-Tootsi taastuvenergeetika ala koos tuule- ja päikesepargiga. Tuuleparki rajatakse kokku 38 tuulikut koguvõimsusega 255 MW. Päikeseparki paigaldatakse 112 000 kahepoolset päikesepaneeli, mille koguvõimsus on 74 MW. Plaanide kohaselt peaks park hakkama elektrit tootma 2024. a lõpus. Enefit Greeni prognooside järgi katab tuule- ja päikesepargi prognoositav toodang ligi kümnendiku tänasest Eesti energiatarbimisest.

Tuulepargi ehitustööd algasid 2023. aasta alguses. Projekti esimeses etapis valmistatakse ette tuulepargi ala tuulikute püstitamiseks: rajatakse teed, tuulikute montaažiplatsid ja vundamendid, paigaldatakse kaabel-, side- ja maandusvõrgud ning ehitatakse alajaamad. Tuulikud püstitatakse projekti teises etapis 2024. aastal.

Connecto teostab kogu tuulepargi elektrisüsteemi projekteerimise, ehituse, testimise ja käivitamise. 33 kV elektri- ja optilise sidevõrgu rajamisel paigaldame ühtekokku 147 km kaableid. Ehitame 330/33 kV alajaama, milles on 4×100 MVA 330/33 kV trafot, 4 sektsiooni 33 kV jaotusseadet, juhtimis- ja jaotusseadmete ning koosoleku- ja personaliruumidega hoone kogupinnaga 475 m2 ning laohoone 300 m2. Lisaks oleme sõlminud Elering AS-iga ehituslepingu tuulepargi liitumisühenduse Sopi 330kV alajaama täiendamiseks. Projekti elektritööde kogumaksumus on ligikaudu 33 miljonit eurot.

Veel uudiseid